Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Anasayfa Spor
TESİSLER


Tesisler
02 Ocak 2023 Pazartesi

Futbol Sahası ve Atletizm Pisti

Üniversitemiz merkez kampüsünde bulunan ve 2012 yılında yapımı tamamlanan futbol sahası, Sentetik çim zeminlidir ve tartan zeminli atletizm pistine sahiptir. Class 2 Athletics Facility, FİFA Quality concept for football turf- 2 Star Sertifikalarına sahip olan sahanın seyirci kapasitesi toplam 3500 dür.

Halı Saha

Üniversitemiz merkez kampüsünde bulunan halı saha, 1807 dahili telefon numarasından randevu alınarak ve belirlenen saatlik kullanım ücretinin akıllı kartlardan (kiosk cihazları veya web üzerinden) ödenmek sureti ile öğrenci ve personellere yönelik 24 saat boyunca hizmet vermektedir.Ayrıca takımları ayıran renkli yelekler, futbol topu ve kaleci eldiveni gibi malzemeler de halı sahamız tarafından sağlanmaktadır. Seyirci kapasitesi 402 dir.

 

 

Açık Spor Tesisleri

Tenis Kortu

Basketbol Sahası

Voleybol Sahası

Kapalı Spor Salonu

1993 yılında yapımı tamamlanan Kapalı Spor Salonu, Üniversitemiz öğrenci ve personelin spor ihtiyaçlarının karşılanmasını ve öğrencilerin sportif yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak ve gerçekleştirilecek olan basketbol, voleybol ve jimnastik sporlarına ait tüm faaliyetler için elverişlidir.

Tek tarafı tribünlü olan salon 288 seyirci kapasiteli olup, ışıklandırmalı ve 2 adet soyunma odası ile 1 adet hakem odasına sahiptir.

Voleybol

Basketbol

Badminton

Masa Tenisi

 

 

Pilates, Aerobik Salonu

Tırmanma Duvarı

2010 yılında yapımı tamamlanan tırmanma duvarı üniversitemiz merkez kampüsünde öğrencilerimize hizmet vermektedir. Uluslar arası standartlarda ve asimetrik olan tırmanma duvarı 12×9 metre ebatlarındadır. İç zemini düşme ve yaralanmalara karşı kauçuk zeminle kaplıdır. Resmi müsabakalarda kullanılmaya elverişli olup üniversitemiz öğrencileri ve kulüpleri tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Sağlıklı Yaşam Merkezi

Üniversitemiz merkez kampüsünde bulunan halı saha üst katında yer alan Sağlıklı Yaşam Merkezimiz, Üniversitemiz Sağlıklı Yaşam Merkezi Kullanım Yönergesi kapsamında hizmet vermekte olup, Beden Eğitimi ve Spor Derslerinde ve Okul Takımlarında yer alan sporcuların antrenmanlarında ücretsiz, bunun dışında personel ve öğrencilerimize aylık üyelik usulüne göre ücretli olarak hizmet vermektedir. Ayrı ayrı bayan ve erkek soyunma odası ve duşları bulunan merkezimiz, ders ve okul takımı çalışmalarında yüzlerce öğrencimiz tarafından yoğun olarak kullanılmakta, merkezimizin ayrıca birçok üyesi bulunmaktadır.

Not: Sağlıklı Yaşam Merkezi 08:00-17:00 saatleri arasında kullanıma açıktır.

Yönerge için Tıklayınız.

Üyelik Sözleşmesi için Tıklayınız.