Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
“Dijital Genç Yapay Zeka Ekosistemi Etkinliği” Yapıldı
17 Mayıs 2024 Cuma
“Dijital Genç Yapay Zeka Ekosistemi Etkinliği” Yapıldı

Üniversitemiz Endüstri 4.0 ve Siber Güvenlik Kulübü tarafından 16 Mayıs Perşembe günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda Dijital Genç Yapay Zeka Ekosistemi Etkinliği düzenlendi. Gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Proje Müdürü Dr. Ramazan Terzi ve Uzman Dr. Melike Palsü Kurt katıldı. Yapılan etkinliğe Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş’un yanı sıra akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte Dr. Kurt “Yapay Zekanın Önemi, Geleceğin Meslekleri, Yapay Zeka Alanındaki Kariyer Yolları ve Sertifikalı Tematik Eğitim” konularını ele aldı. Dr. Terzi ise “Veri Odaklı Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, Derin Öğrenme, Aktif Öğrenme” konularını anlattı.
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Müdürü Dr. Terzi ve Uzmanı Dr. Kurt Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’i makamında ziyaret ettikten sonra Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkalığından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...