Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Öğrencilerimizden Filistin’e Destek Yürüyüşü
07 Mayıs 2024 Salı
Öğrencilerimizden Filistin’e Destek Yürüyüşü

İsrail’in mazlum ve masum Filistin halkına yönelik insanlık suçu işlemeye devam ettiği şu dönemde Üniversitemiz de bu soykırıma sessiz kalmadı. Filistin ve Doğu Türkistan’a Destek yürüyüşü 7 Mayıs Salı Günü Üniversitemiz kampüsünde idari ve akademik personelimiz ile öğrencilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Bayraklı yoldan başlayan destek yürüyüşüne Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cenk Karakurt, Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, Genel Sekreterimiz Öğretim Görevlisi Özgür Özcan da katıldılar.

Kulüp temsilcileri adına hazırlanan bildiriyi okuyan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ziyattin Ünal, “Gazze’de yaşanan ve Doğu Türkistan’daki katliama karşı on binlerce gencin katılımıyla ilk günden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz dur deme eylemlerimize, boykot çağrılarımıza ve yardım faaliyetlerimize  ara vermeksizin devam edeceğimizi Gazze ve Doğu Türkistan halkının çığlığına ses veren herkesin farklılıklarına bakmaksızın yanında olmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.” şeklinde konuştu. Filistin, Doğu Türkistan ve zulme uğrayan tüm coğrafyaların anıldığı sloganlar eşliğinde gerçekleşen destek yürüyüşü bildirinin okunmasıyla sona erdi.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...