Ziraat Mühendisliği Öğrencileri Gönüllere Dokundular
13 Ocak 2023 Cuma
Ziraat Mühendisliği Öğrencileri Gönüllere Dokundular

Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi 1. sınıf öğrencileri Gönüllük Çalışmaları Dersi kapsamında yaptıkları çalışmalar ile gönüllere dokundular. Ziraat Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf öğrencileri ilk yarıyılları süresince “Gönüllülük Çalışmaları “dersi kapsamında yaptıkları etkinlikler ile hem kendi duygularına hem de farklı gönüllere dokundular. Danışmanlığını Dr. Öğretim Üyesi Özlem Çalkan Sağlam’ın yaptığı ders kapsamında uygulamalı olarak yapılan etkinliklerde öğrencilere sorumluluk bilinci aşılanarak toplumsal ve çevresel sorunlara duyarlılıklarının arttırılması sağlandı. Yapılan etkinliklerin öğrenciler tarafından planlanarak organize edildiğini belirten Dr. Öğretim Üyesi Sağlam, bazı faaliyetlerin üniversite kampüsünde yer alan “Genç Ofis” ile iş birliği içerisinde gerçekleştiğini ifade etti. Ayrıca, dönem içerisinde gerçekleştirilen etkinlikler hakkında kısa bilgiler verdi.

  • Bilecik kent ormanında çevre temizliği

Öğrencilere çevreyi temiz tutma bilinci kazandırılması amacı ile yapılan ekinlikte poşetler dolusu çöp toplanmıştır.

  • Plastik kapak toplama kampanyası (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile iletişime geçilerek başlatılan kampanya süresince toplanacak kapaklar derneğe gönderilecektir. Böylece ihtiyaç sahipleri için akülü veya manuel sandalye alınmasına katkı sağlanacaktır).
  • Huzur evi ziyareti

Gençleri ve yaşlılarımızı bir araya getiren etkinlik sonunda duygu dolu anların yaşanması, yaşlılarımızın gençlere verdiği öğütler bu tür etkinliklerin önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

  • Hasta çocukların hastanede ziyaret edilmesi

Hastanede yatan hasta çocukları ve muayeneye gelen çocukları eğlendirmek onlara moral olmak amacı ile yapılan etkinlikte palyaçoları gören çocukların mutlulukları herkesi mutlu etti.

  • Bilecik Özel Eğitim Uygulama Okulu ziyareti

Özel gereksinimli çocuklar ile yapılan dönemin son etkinliğinde eğlenceli vakit geçirilerek öğrencilerin özel gereksinimli çocuklar ile nasıl iletişim kuracakları konusunda farkındalık kazanmaları sağlandı. 

“Gönüllük Çalışmaları” dersi bahar  yarıyılında da verilmekte olup, öğrencilerimizle, özellikle çevre temalı etkinlerimiz devam edecektir. Öğrencilerimizi bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik eder, katkılarından dolayı Rektörümüze, Belediye Başkanımıza, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanına, Kent Konseyi yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...