Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Tarımsal Öğretimin 178. Yılını Panel Programı ile Kutladık
11 Ocak 2024 Perşembe
Tarımsal Öğretimin 178. Yılını Panel Programı ile Kutladık

Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “Tarımsal Öğretimin 178. Yılı” paneli; Bilecik il protokolü, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan; Genç Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Başkanı Zahide Gül Gürkan, ZMO İl Temsilcisi Güven Sönmez ile İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş’ın ortak olarak değindiği konu, Ülkemizde tarımsal üretim ve buna bağlı olarak tarımsal sanayi sektörünün önemli bir yer tuttuğu oldu.

Ayamama Çiftliğinde 1847 Yılında kurulan Ziraat Mektebi ile başlayan tarımsal eğitim ve öğretimin anlatıldığı panel, 10 Ocak Çarşamba günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Programda; Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulbaki Bilgiç “Küresel Gıda Güvencesi”, Prof. Dr. Ali Gülümser “Tarımsal Öğretimin Tarihsel Gelişimi”, Prof. Dr. Ali Koç “Küresel Isınma ve Tarım”, Prof. Dr. Osman Tiryaki ise “Pestisit Kalıntıları Küçümsenmemeli, Abartılmamalı” konulu sunumlarını yaptılar.

Panel, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...