Tıp Fakültemiz Kadrosunu Güçlendiriyor
24 Ağustos 2022 Çarşamba
Tıp Fakültemiz Kadrosunu Güçlendiriyor

2022-2023 Eğitim Öğretim Döneminde öğrencilerine ilimizde ve kendi bünyesinde eğitim verecek olan Tıp Fakültemiz hem fiziki ve teknik altyapısını hem de akademik kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Tıp Fakültemiz; Temel Tıp Bilimleri, Cerrahi Tıp Bilimleri ve Dahili Tıp Bilimleri için toplam 21 öğretim üyesini kadrosuna katmak için ilana çıktı.
Bilindiği üzere Tıp Fakültemiz 30 Haziran 2020’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile kurulmuş, aradan geçen kısa sürede yapılan özverili çalışmalar sonucunda 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde ilk öğrencilerini kabul etmişti. Sağlık Bakanlığı ile yapılan afiliasyon çalışması neticesinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kavuşan Tıp Fakültesi, önümüzdeki eğitim öğretim döneminde öğrencilerine kendi bünyesinde eğitim vermek için tüm hazırlıklarını tamamladı. Kadrosuna yeni katacağı uzman isimlerle hem öğrencilerimizin eğitimine hem de şehrimizin sağlık altyapısına büyük katkılar sağlayacak olan Tıp Fakültemiz günden güne ilerlemeye devam ediyor.
Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Tıp Fakültemiz bünyesine katacağımız yeni 21 akademisyenle hem öğrencilerimizin eğitimlerini hem de kentimizin sağlık alanındaki ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayacağız. Hastanemizde sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın daha kısa sürede ve daha nitelikli koşullarda bu hizmetten faydalanmasına olanak sağlayacağız. Bunun yanı sıra öğrenimlerini ilimizde görecek öğrencilerimiz için hazırlıklarımızı tamamladık. Kadromuzu hacim ve nitelik bakımından yetkin hale getirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Galeri
...