Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İş Birlikleri Paneli
17 Ocak 2024 Çarşamba
Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İş Birlikleri Paneli

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK-MAM) ile Üniversitemiz arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında ve 1. ESYED Çalıştayı’nın çıktılarından biri olarak 16 Ocak Salı günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda “Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İş Birlikleri” başlıklı panel gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Alanyalıoğlu’nun yaptığı panelde, konuşmacı olarak 4 isim yer aldı.

Durden Plastik Ürünler AR-GE Müdürü Hüseyin Balcı; “Plastiğin Yeşil Dönüşümü ve Sürdürülebilirlik Yolculuğu” konulu sunumunda plastik kullanımının otomotiv endüstrisindeki rolü ile sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm kavramlarından bahsetti. Yurtbay Seramik Kalite Güvence Direktörü Cengiz Alan; “Seramik Sektöründe Sürdürülebilirlik” konulu ve TÜBİTAK-MAM Döngüsel Ekonomi ve Kaynak Verimliliği Araştırma Grubu Lideri Tuba Budak ise “Sanayinin Yeşil Dönüşümünde Kaynak Verimliliği Uygulamaları” konulu sunumlarını yaptılar.

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Endüstriyel Sürdürülebilirlik ABD Başkanı Doç. Dr. Şenay Balbay, Üniversitemizde yapılan sürdürülebilirlik çalışmaları ve sanayi odaklı devam eden projelerimizi anlattı.

Galeri
...
...
...
...
...