Rektörümüz Beydemir'den IKAF23 ziyaretleri
04 Şubat 2023 Cumartesi
Rektörümüz Beydemir'den IKAF23 ziyaretleri

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından her yıl 11 bölgede yetenek her yerde temasıyla düzenlenen bölgesel kariyer fuarlarından biri olan İç Anadolu Kariyer Fuarı (IKAF’23) Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.

Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, hazırlıkları kapsamında 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet yürüten sanayi kuruluşlarını ziyaret etti. Prof. Dr. Beydemir'in, Silkar Madencilik, Doğuş Suni Deri Kösele, Arslan Alüminyum ve Granitaş Granit Sanayi kuruluşları ziyaretine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, İş-Kur İl Müdürü Ayhan Tozan, SGK İl Müdürü Adem Bedir, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Ay ve Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Öztürk ile birlikte ziyaret etti.

Firmaların yönetim kurulu başkanlarına ve yöneticilerine IKAF23 hakkında bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir, sanayi kuruluşlarına benzer ziyaretlerin gerçekleştireceğini belirterek, ''Üniversitemizin de paydaş olarak yer aldığı IKAF’23, 1-2 Mart 2023 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacaktır. IKAF’23 ile ilimize ve bölgemize dair istihdam alanlarını potansiyel hedef kitleleri buluşturmak istiyoruz. Öğrencilerimiz iş bulma ve staj imkanlarına ulaşmak için düzenlenen etkinliklere katılarak kamu ve özel sektör işverenleriyle buluşacak ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunabileceklerdir. Gerek kamu kurumları gerekse sanayi kuruluşlarımızın ortaklığı ile yapılacak olan IKAF’23 için önemli bir hazırlık sürecindeyiz. Ulusal ve uluslararası firmalar ile istişare halindeyiz. Katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.'' ifadelerini kullandı.

Galeri
...
...
...
...
...
...