Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Prof. Dr. Azmi Özcan’ın Adını Kütüphanemize Verdik
16 Kasım 2023 Perşembe
Prof. Dr. Azmi Özcan’ın Adını Kütüphanemize Verdik

Üniversitemiz Kurucu Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan’ın adını, Kütüphane ve Bilgi Merkezimize verdik.

16 Kasım Perşembe günü yapılan törene; Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cenk Karakurt, Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, Prof. Dr. Mahmut Baykan, Senatörlerimiz ve Daire Başkanlarımız katıldı.

Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Özcan bir fani olarak insanın hayatındaki en mutlu olması gereken anlardan birini yaşadığını belirttiği konuşmasında, “Burada yolculuğa başladığımız arkadaşlarımızın geldiği mesafelere şahitlik etmek beni çok duygulandırdı. Bu töreni emeği geçen, katkı sağlayan herkesin temsilcisi olarak bir vefa göstergesi kabul ediyorum. Beraber görev yaptığımız bütün arkadaşlarım adına böyle bir törende bulunmaktan onur duyduğumu ifade etmek isterim.” şeklinde konuştu. 

Özellikle devletin ve milletin makamlarında görev yapan insanların o makamların sağladığı güç ve imkânı kendilerinin bir kerameti olarak görmelerinin çok büyük bir tehlike olduğunu söyleyen Prof. Dr. Özcan, “Bu makamlar hepimize belirli sürelerle emanet edilmiş, burada mükellef olduğumuz sorumlulukları yerine getirmemiz gereken dönemlerdir. Devletin bize verdiği güç ve imkanları, yine insanın faydasına; üniversiteler söz konusu olunca öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi için kullanmakla mükellefiz.” ifadelerini kullandı.

Bu milletin kaderinde Bilecik nasıl önemli bir dönüm noktası olduysa Üniversitemizin de bu Ülkenin ilim yolculuğunda önemli bir dönüm noktası olma niyetiyle yola çıktığını ifade eden Özcan, hayatında önemi hiç eksilmeyecek bir anı yaşadığını söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir ise yaptığı konuşmada “Vefa insan ölünce olmaz” diyerek Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Özcan’ın Üniversitemizi teşriflerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Azmi Özcan Kütüphanesi önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...