Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Atamızı Rahmetle Andık
13 Kasım 2023 Pazartesi
Atamızı Rahmetle Andık

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla andık. 10 Kasım 2023 Cuma günü saat dokuzu beş geçe sirenlerin çalmasıyla başlayan Anma Töreni, Üniversitemiz Yeni Tören Alanında düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesinin ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cenk Karakurt’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla devam eden törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sıddıka Özkaldı Karakuş, Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Özgür Özcan, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Törende konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Karakurt, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında; Cumhuriyet diye bir hayalin peşinde ömrünü en uzak cephelerde, en çetin mevzilerde geçirmiş Atamızı rahmetle anıyoruz. Bu törende konuşma imkanı bulmak beni gururlandırırken aynı anda ve aynı oranda müteessir etmektedir. Bizlere emanet ettiği vatanımızda, ay yıldızlı bayrağımızın dosta güven, düşmana korku salan heybetli gölgesinde hür ve özgür bir şekilde yaşamaktayız.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere miras olarak çalışmayı; çok çalışmayı bıraktığının altını çizen Prof. Dr. Karakurt, “Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak, orada kalıcı olmak ve dünya toplumlarına yön vermek ancak ve ancak bilimle, ilimle, irfanla; vatan ve millet şuuruyla mümkündür.” şeklinde konuştu.

Galeri
...
...
...
...
...
...