Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
2. Bilim Şenliğimiz Yoğun Katılımla Tamamlandı
09 Kasım 2023 Perşembe
2. Bilim Şenliğimiz Yoğun Katılımla Tamamlandı

Üniversitemiz “2. Bilecik Bilim Şenliği”nin kapanış gününde de coşkulu bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Gün boyu süren BİL-SEM etkinliği, Jandarma Genel Komutanlığı gösterileri, Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Dene-Yap Atölyesi Etkinlikleri, AFAD Deprem Similasyon Tırı gibi etkinlikler öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın ilgi odağı oldu.  Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencilerimizin ülkelerine ait halk oyunlarını sergilediği ve ülkelerinin yemeklerini sunduğu stant vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Kütüphane ve Bilgi Merkezimizde, Kariyer Merkezi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen özel oturumda Tübitak Bilim ve Toplum Başkanı Ömer Kökçam ve Bilecik Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Üzeyir Yıldırım öğrencilerimize sunum yaptılar. “Milli Teknoloji Hamlesi Yolculuğunda Bilim ve Toplum Çalışmaları” konulu sunumuyla öğrencilerimize deneyimlerini aktaran Kökçam, sunum sonrasında öğrencilerimizin merak ettiği soruları cevapladı.

Savunma Sanayi envanterlerinde yer alan yerli ve milli ürünlerin sergilendiği Sarsılmaz silahları standı ve Türk zırhlı araçları olan Kirpi, Ejder Yalçın, Cobra II ve Vuran en çok ilgi duyulan şenlik gösterileri oldu.

Türk Sanat Musikisi Dinletisi ile eşsiz bir akşama ev sahipliği yapan Üniversitemiz, TÜBİTAK Gökyüzü Gece Gözlem Etkinliği ile “2. Bilecik Bilim Şenliği”nin kapanışını yaptı.

 

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...