2021-2022 Mezunlarımız Kep Attılar
27 Haziran 2022 Pazartesi
2021-2022 Mezunlarımız Kep Attılar

2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni, muhteşem bir coşkuyla gerçekleşti. 24 Haziran Cuma günü üniversitemiz stadyumunda düzenlenen törene Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Bilecik Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhami Yurdakul, Prof. Dr. Mustafa Koyun, Prof. Dr. Cenk Karakurt, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Muzaffer Sandal, Genel Sekreterimiz Öğr. Gör. Özgür Özcan, mezun öğrencilerimizin aileleri, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Mezun öğrencilerimizin kortej yürüyüşü ile başlayan törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Beydemir, “Sevgili Öğrencilerim; üniversitedeki öğreniminiz bugün sonlanmış olabilir. Fakat şunu hiç akıldan çıkarmayalım ki; insan bu dünyaya, ilim vasıtasıyla tekâmül etmek için gelmiştir. Dolayısıyla öğrencilik, insan için hiç bitmeyecektir. Zaten insanı diğer canlılardan ayıran önemli özellik de budur. Diğer canlılar, kabiliyetleri gelişmiş olarak dünyaya gelirken, insan öğrenmeye muhtaçtır.

Bütün bunların yanında bizler için zorunluluk olan şey; bundan sonraki hayatımızda, yapacağımız işlerde vatan ve millet şuurunu, toplumsal faydayı, güzel ahlakı sürekli ön planda tutmaktır. Çünkü sizler, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi mezunu gençlersiniz.” İfadelerini kullandı.

Üniversitemizden derece ile mezun olan öğrencilere belge ve ödüllerini ilimiz protokol üyeleri ve akademisyenlerimiz verirken, mezuniyet töreni öncesi geleneksel pilav ikramında da öğrenciler ve veliler ile bir araya gelen üniversitemiz üst yönetimi mezun olan öğrencilerimizi ve ailelerini kutladılar. Yağmurlu havaya rağmen coşku ve heyecanın zirveye ulaştığı mezuniyet törenimiz kep atmanın ardından sona erdi.

Bizler de Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ailesi olarak mezun olan öğrencilerimize hayatları boyunca başarı, esenlik ve mutluluklar diliyoruz.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...