1001 Hatim Duası Yapıldı
19 Nisan 2023 Çarşamba
1001 Hatim Duası Yapıldı

Üniversitemizde faaliyet gösteren 6 öğrenci kulübünün (Kudüs Tarihi Araştırmaları Kulübü, İlim ve Fikir Kulübü, Genç Düşünce, Genç İHH, TÜİP ve ADEM) düzenlemiş olduğu "1001 Hatim Bilecik" programının duası, Kadir gecesini idrak ettiğimiz 17 Nisan Pazartesi günü okundu. Bilecik'in tarihî sembollerinden biri olan Orhan Gazi Camiinde gerçekleştirilen programa Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve vatandaşlar katıldı.

İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Bedir'in Yâsin-i Şerif okumasıyla başlayan program, Prof. Dr. Osman Kabakçılı'nın Kadir gecesinin anlam ve önemini ihtiva eden vaazıyla devam etti. Ardından İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Samed İslamzade kısa süreleri okudu.

23 Ocak - 17 Nisan 2023 tarihleri arasında okunan Hatim, Yâsin-i Şerif, Sûreler ve Salavatları içeren "1001 Hatim Bilecik" programı kapsamında 729 hatim, yüz binlerce Yâsin-i Şerif, Salavat-ı Şerif ve kısa sûrelerin okunduğu bilgisini veren Bedir'in hatim duası yapması sonrası yatsı ve teravih namazı kılındı. Program kandil şekeri dağıtımıyla sona erdi.

Galeri
...
...
...
...
...