“Tarihin Dilinden Düşmeyen Destan: Çanakkale”
13 Mart 2023 Pazartesi
“Tarihin Dilinden Düşmeyen Destan: Çanakkale”

“Çanakkale Geçilmez!” olgusunu tüm dünyaya kabul ettiren, Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde “Tarihin Dilinden Düşmeyen Destan: Çanakkale” konferansı düzenlendi.

Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Mehmet Göktaş’ın sunumu ile gerçekleşen programa Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in yanı sıra Bilecik Valisi Sayın Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, İl Müftüsü Ali Erhun, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

İslami İlimler Fakültesi Öğr. Üyesi Dr. Lokman Bedir tarafından Çanakkale Şehitleri ve yaşadığımız deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Çanakkale Destanı tüm yönleriyle ele alındı. Program sonunda Bilecik Valimiz Sayın Dr. Kemal Kızılkaya ve Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Doç. Dr. Mehmet Göktaş’a teşekkür belgesi ve plaket takdiminde bulundular.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...