Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
“Arslan İHA” Göklerle Buluşmak İçin Gün Sayıyor
07 Mayıs 2024 Salı
“Arslan İHA” Göklerle Buluşmak İçin Gün Sayıyor

2024 yılı içerisinde Adana’da düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay, teknoloji festivali TEKNOFEST’te Üniversitemiz akademik paydaş olmasının yanı sıra farklı kategorilerde öğrenci ve akademisyenlerinin ürettiği teknolojilerle festivale katılım sağlayacak.

Festivale; Çevre ve Enerji Teknolojileri, İnsanlık Yararına Teknolojiler, Eğitim Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Savaşan İHA (İnsansız Hava Aracı) ve Uluslararası İHA gibi çok farklı kategorilerde yapılan proje başvurularının ön değerlendirme sonuçları açıklanmaya başlandı.

Bu kapsamda ilk güzel haber Üniversitemiz öğrencilerinin kurduğu Astron Takımımızdan geldi. Takımın “Savaşan İHA” kategorisindeki “Arslan İHA” isimli projesi TEKNOFEST kapsamındaki ön eleme aşamasını geçti.

Üniversitemizde “Takımını Kur, Projeni Belirle, 100 Bin TL Desteğini Al” sloganıyla başlayan süreçte TEKNOFEST Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan toplantıda ön elemeyi geçen “Arslan İHA” projesi desteklenmeye uygun bulunan ilk proje oldu. Bununla birlikte değerlendirmesi devam eden 5 projenin de olumlu sonuçlar elde etmesi beklenmektedir. 

Son yıllarda birçok alanda önemli atılımlar yapan Üniversitemiz, TEKNOFEST bağlamında da başarısını artırmak için öğrencilerimize ve akademisyenlerimize önemli alt yapı destekleri sunmaktadır. Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir; ülkemizde yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi bağlamında akademisyen ve öğrencilerimize verilen desteklerin önümüzdeki süreçte katlanarak artacağını belirterek, üretilecek prototiplerle TEKNOFEST’te Üniversitemiz ve İlimiz adına önemli başarılar yakalamayı hedeflediklerini söyledi. 

Galeri
...
...
...
...
...
...