Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Üniversitemizde Hemşirelik Haftası Kutlandı
15 Mayıs 2024 Çarşamba
Üniversitemizde Hemşirelik Haftası Kutlandı

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Hemşirelik Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi.

15 Mayıs Çarşamba günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in yanı sıra il protokolü ve akademisyenlerimiz katıldı.

Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Burcu Bayrak Kahraman’ın açılış konuşması ile başlayan program; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İrfan Güzel ve Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir’in konuşmalarıyla devam etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir “Yaşadığımız doğal afetlerde toplumun ihtiyaçlarına yönelik tedavi, bakım, danışmanlık, eğitim gibi birçok uzmanlık alanıyla hemşireler sahada yer almıştır. Yüzde seksen düzeyde sağlık hizmeti uygulayıcılarının hemşireler olduğu gerçeği göz önüne alınarak bakıldığında daha sağlıklı bir toplum ve gelişen ekonomi için kilit sağlık çalışanlarının hemşireler olduğu dikkati çekmektedir.” diye konuştu.

Gazi Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türk Hemşireler Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Bulut ise “Hemşirelerimiz Geleceğimiz: Bakımın Ekonomik Gücü” temalı sunumu ile artan küresel sağlık gereksinimlerinin karşılanmasında sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi ve bakımın ekonomik gücüne vurgu yaptı.

Program sonunda hemşirelik bölümü ve tıp fakültesi öğrencilerimizin müzik dinletisi katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

 

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...