Bilim Şenliği Büyük Bir Coşkuyla Başladı
26 Mayıs 2022 Perşembe
Bilim Şenliği Büyük Bir Coşkuyla Başladı

Üniversitemiz tarafından bu yıl birincisi düzenlenen ve geleneksel hale getireceğimiz Bilim Şenliği büyük bir coşkuyla başladı. 26 Mayıs Perşembe günü başlayan ve iki gün sürecek olan şenliğin açılış törenine Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve Bilecik Milletvekili Sayın Selim Yağcı’nın yanı sıra Bilecik İl Protokolü, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

Üniversitemizde yapılan bilimsel çalışmaların ve üniversite – sanayi iş birliği kapsamında yapılan teknolojik ekipmanların sergilendiği şenliğin açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir yaptı. Beydemir, “Bilimsel çalışmalar yapmak ve öğrencilerine akademik eğitim vermek üniversitelerin asli görevidir. Yapılan bilimsel çalışmaların toplumsal yaşama aktarımı da en az bu kadar önemlidir. Bilimsel bilgi ile donanmış toplumlar tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de dünya üzerinde söz sahibi olacaklardır. Bizler de tarihi sorumluluğumuzun bir gereği olarak öğrencilerimizi; iyi eğitim almış, akademik olarak yetkin, tarih ve millet şuurunu kazanmış bireyler olarak geleceğe hazırlama gayretindeyiz. Bu çalışmalarımızda teknolojik gelişmeler ışığında güncelliğimizi korumak durumundayız.

Geleneksel hale getireceğimiz bu şenliklerde her geçen yıl bir önceki yıla nazaran daha kapsamlı, daha güncel ve daha büyük çapta organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Gerek öğrencilerimizin gerekse akademisyenlerimizin bu konuda bizlere ilettiği talepleri yerine getirme noktasında azami gayret göstermekteyiz. Bilimsel projelere verdiğimiz teşvik desteği son 2 yılda belirgin bir oranda artış göstermiş ve bu da araştırmacılarımızın projelerine olumlu yansımıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bilimsel araştırmalara, teknolojik gelişmelere ve inovatif fikirlere desteğimizi sürdüreceğimizi bir kere daha ifade etmek istiyorum. İfadelerini kullandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yapılan gösterinin ardından üniversitemiz ile AHİ Havacılık arasında geliştirilen insansız hava araçları ve model uçak gösterisi nefesleri kesti. Paramotor gösterileri, Tarihte Türk Kadını Paneli gibi pek çok renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak olan şenliğimiz iki gün boyunca misafirlerini kabul edecektir.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...