Üniversitemiz, Bilecikspor ile Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği (BİEYDER) takımları arasında oynanan golbol (goalball) müsabakasına ev sahipliği yaptı. 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen müsabakayı Bilecik Valimiz Sayın Bilal Şentürk ve Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş da izledi. Üniversitemizin Engelli Öğrenci Koordinatörlüğünün Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesinin desteğiyle organize ettiği etkinlik ile Bilecik’te ilk kez bir golbol müsabakası gerçekleşmiş oldu. 

 

Etkinliğin açılışında konuşan BİEYDER Başkanı Aslıhan Volkan, Bilecik’te son 10 yılda engelli sporu ile ilgili yaşanan gelişmelerin mutluluk verici olduğunu söyledi ve destekleri nedeniyle Vali Şentürk’e, Rektör Taş’a, Bilecik’in ileri gelenlerine, spor kulüplerine ve STK’lara teşekkür etti. Bilecikspor Başkanı Aydın Avcı ise, kulüp olarak böyle bir organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve benzer sosyal sorumluluk projelerinde her zaman yer alacaklarını söyledi. “Biz bir şeyin bilincindeyiz. Hepimiz birer engelli adayıyız.” diyen Avcı, etkinliğe verdikleri destek nedeniyle il protokolü başta olmak üzere, Bieyder Başkanı Aslıhan Volkan’a, Üniversitemizin Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sibel Ezgin Ağıllı’ya ve Bilecikspor Sosyal İşler ve Proje Yönetici Canan Saral’a teşekkür etti. Müsabaka öncesi salonu dolduran izleyicilere hitaben bir konuşma yapan Vali Bilal Şentürk ise, Bilecik’te ilk kez böyle bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi ve “Bizim için özel olan, aileleri için özel olan yavrularımızı sadece aileleri ile baş başa bırakmak gibi bir durumumuz olamaz. Bilecik’in her yerinde görülür olmalılar. Bu yönüyle sivil toplum örgütlerimiz Bilecik’te hakikaten çok gayretliler. Onları tebrik ediyoruz ve her kesimden bu konuda daha fazla görev almalarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

 

11-7 BİEYDER takımının galibiyeti ile sona eren müsabaka sonrası sporculara, Vali Bilal Şentürk, Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Uysal Ağaoğlu, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hatice Dost tarafından madalya takıldı. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekiminin arından sona erdi.