Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 3+1 Eğitim Modeli İş Yeri Uygulamasını başarıyla tamamlayan öğrenciler için katılım belgesi töreni düzenledi. Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş’ın ev sahipliğinde Üniversite Spor Salonu’nda gerçekleşen törene, Bilecik Vali Yardımcısı Akın Yılmaz ve Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ile 3+1 uygulamasına katılan işyerlerinin temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 21 Mayıs 2019 günü düzenlenen törende uygulamaya destek veren firmalara ve öğretim elemanlarına teşekkür plaketi verildi. 

 

Törende konuşan Rektör Taş, BŞEÜ bünyesinde ilk olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanmaya başlanan 3+1 modeli ile, meslek yüksekokullarında okuyan öğrencilerin son eğitim dönemlerini işyerlerinde çalışarak tamamlamadıklarını ve bu yıl toplam 357 öğrencinin daha mezun olmadan iş tecrübesi edinmiş olduğunu söyledi. 2 yıldır başarıyla sürdürülen uygulamanın, meslek yüksekokulu öğrencilerinin istihdama katılımını artıracağına inandığını belirten Rektör Taş, uygulamanın önümüzdeki yıl gelişerek devam edeceğini ifade etti. Üniversite olarak 3+1 modeline son derece önem verdiklerin sözlerine ekleyen Rektör Taş, 3+1 Eğitim Modeli İş Yeri Uygulamasını başarıyla tamamlayan öğrencileri tebrik etti ve uygulama paydaşlarına şükranlarını sundu. 

 

Ödül töreninde, 3+1 Eğitim Modeli İş Yeri Uygulamasını en yüksek puanla tamamlayan öğrenciler; Bozüyük Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Programı Öğrencisi Sümeyra Özkan, Gölpazarı Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı Öğrencisi Emine Kandemir, Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Programı Öğrencisi Burak Meriç, Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi Programı Öğrencisi Özge Doğan, Osmaneli Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğrencisi Metin Yanmaz ve Söğüt Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı Öğrencisi Sena Nur Sarıcaoğlu'na Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, Vali Yardımcısı Akın Yılmaz ve Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses tarafından plaket taktim edildi. Törende; Bilecik Belediyesi, Billas Lastik, Bozüyük Belediyesi, Evren Metal, Gölpazarı Belediyesi ve İris Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkililerine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nurgül Özbay ve Prof. Dr. Harun Mindivan tarafından teşekkür belgesi verildi.  Tören, 3+1 Eğitim Modeli İş Yeri Uygulamasına katkı sağlayan Üniversite personeli ve uygulamaya katılan öğrencilere belgelerinin verilmesinin ardından sona erdi.