Üniversitemizde öğrenim gören 23 öğrencimiz, Erasmus+ Staj hareketliliği kapsamında Avrupa’nın İtalya, Almanya, İspanya, Polonya, Avusturya, Finlandiya, Hollanda, İngiltere ülkelerine gidiyor. 

 

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü ile Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencileri başta olmak üzere farklı bölümlerden öğrencilerimiz, Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde yapacakları stajlar ile hem bölümleriyle ilgili gelişme fırsatı yakalayacak hem de sosyal ve kültürel anlamda donanımlarını artırma sansına sahip olacaklar. 

 

İlk kez bu kadar çok sayıda öğrenciyi staj hareketliliğine gönderdiklerini ifade eden Üniversitemizin Erasmus Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yasin Acar, önceki yıllarda staj hareketliliği için öğrenci başvuru takviminde yaptıkları değişiklik ile daha çok öğrencimizin bu fırsattan yararlanmasını sağladıklarını söyledi ve önümüzdeki yıllarda bu sayının artarak devam edeceğine inandığını ifade etti. 

 

Erasmus öğrenim hareketliliğinin öğrencilere üniversite hayatlarında önemli katkılar sağladığının altını çizen Acar, staj hareketliliğinin öğrencilere yurtdışında eğitim aldıkları alanlarda çalışma fırsatı verdiğini, bu tecrübenin öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyerlerine ve CV’lerine çok olumlu katkısı olacağını sözlerine ekledi. Acar, Erasmus staj hareketliliği programını kazanan öğrencileri tebrik etti ve bu vesile ile bu programdan faydalanmak isteyen öğrencilere Uluslararası İlişkiler Ofisini’nin duyurularını takip etmelerini ve başvuru yapmalarını tavsiye etti.