Atatürk’ü Saygıyla Andık
10 Kasım 2022 Perşembe
Atatürk’ü Saygıyla Andık

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında saygı, minnet ve rahmetle andık. 10 Kasım Perşembe günü Meslek Yüksekokulu önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cenk Karakurt Atatürk Anıtına çelenk sundu.

 

Çok sayıda akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleşen törende konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Karakurt, “Atatürk’ün hedef gösterdiği Muasır Medeniyetler seviyesine ulaşmak askeri alanda elde edilen kazanımları; siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel alanlarda da pekiştirmekle mümkündür. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak bizler de üzerimize düşen vazifeyi en iyi, en doğru ve azimli şekilde yerine getirmeliyiz. Yaptığımız çalışmalarda ilim, bilim, toplumsal fayda ve ülkemizin gelecek hedeflerini gözetmek durumundayız. Üniversitemizi dünyanın saygın üniversiteleri arasına yükselterek, kendimize, ülkemize ve tarihimize olan sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Çünkü bizler Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, vazifesini en iyi yapandır” önermesinden hareketle vazifemizi en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu güzel yurdu bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi bu duygularla, huzurlarınızda bir kere daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” İfadelerini kullandı.

Galeri
...
...
...
...
...