''Dijital Okuryazarlık Portalı'' Projesinin Açılış Töreni Yapıldı
05 Ekim 2021 Salı
''Dijital Okuryazarlık Portalı'' Projesinin Açılış Töreni Yapıldı

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yayınlanan 2020 Yılı Erasmus+KA204 Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklık Programına Bilecik Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca hazırlanan ''Dijital Okuryazarlık Portalı'' projesinin açılış töreni düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda proje ortaklarının katıldığı açılış töreninde, üniversitenin ortak olduğu projenin 24 ay süre ile uygulanacağını belirtildi. Üniversitemiz Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar kapsamında 1 proje yürütücüsü ve 1 projede de proje ortağı olarak görev aldığımızı ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, ''Hazırlanan portal üzerinden dijital okuryazarlık ve bilgi okuryazarlığı, dijital kaynakların etkin kullanımı, sanal güvenlik, dijital ayak izi, teknoloji ve medya okuryazarlığı, 21. yüzyıl temel becerileri ve eğitim öğretim sürecinde kullanılabilecek dijital teknoloji araçları ile dijital vatandaşlık konularında proje ortaklarıyla işbirliği yapılacak. Proje kapsamında kitlesel açık kurs kaynakları ve eğitim öğretim içeriği sunan kaynaklar ile engelli bireyler için dijital okuryazarlık konularında içerikler çevrimiçi bir şekilde ulusal ve uluslararası düzeyde tüm yetişkinlerin hizmetine sunulacak.'' ifadelerini kullandı.

İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Bektaş da proje amacının sosyal yaşam, iş ve iletişim gibi hayatın her alanında yer alan bireylere doğru ve güvenilir bilgilere ulaşma, elde ettiği bilgi ve belgeleri çözümleme, sorgulama, değerlendirme ve bireysel sorumluluklarının bir gereği olarak dijital okuryazarlık becerilerinin yöntem ve tekniklerini öğreten bir e-öğrenme platformu oluşturmak olduğunu belirtti.

Üniversitemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yurtdışı ortakları İspanya, Yunanistan, İsveç, Hırvatistan ve İngiltere'nin yer aldığı projenin tanıtımıyla ilgili sunumunun ardından Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu ve Rektörümüz Beydemir, proje ortaklarına sertifikalarını verdi.

Galeri
...
...
...
...
...
...
...