Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Açıldı
10 Aralık 2021 Cuma
Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi Açıldı

Üniversitemiz bünyesinde gerek akademisyenlerimiz gerekse Üniversite-Sanayi iş birliklerine yönelik projelerin hazırlanması ve bu alanda öncülük etmesi amacıyla kurulan “Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi” hizmete açıldı. 

Proje Ofisi Koordinatörü olarak görevine başlayan Prof. Dr. Murat Alanyalıoğlu konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunarak, “Ofis bünyesinde; akademisyenlerimiz arasında proje kültürünün artırılması, ulusal ve uluslararası Ar-Ge projelerinin hazırlanması için lisans döneminden başlanarak tüm aşamalarda eğitimler sunulması ve öncü değerlendirme panellerinin oluşturulması ile fon kaynaklarına sunulacak projelerin niteliklerinin artırılması noktasında hizmetler planlamaktayız.” şeklinde konuştu.

Ar-Ge Çalışmalarına Hız ve Yön Vereceğiz

Bilecik’in nüfusuna oranla sanayi potansiyelinin çok yüksek olduğunu belirten Prof. Dr. Alanyalıoğlu, sanayinin daima ihtiyaç duyduğu hizmet, nitelikli iş gücü ve Ar-Ge eksikliklerinin tamamlanması ya da mevcut durumlarının geliştirilmesi için üniversitemiz ile sanayinin ilişkisinin önemli olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Alanyalıoğlu bu noktada şehrimizdeki sanayiciler ile araştırmacılarımızın ortak buluşma noktası olacak Proje Ofisinin dinamik bir rol oynayacağını ve proje fikri olan ya da mevcut projelerinin sunumu için desteğe ihtiyaç duyan herkesi Rektörlük binamızda hizmete giren Proje Ofisine davet etti.

Araştırmacılara ve Sanayicilerimize Proje Desteği Verilecek

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir ise “Proje Ofisimiz hem üniversitemiz araştırmacılarına hem de sanayicimize yönelik olarak proje desteği hususunda duyulan ihtiyacı karşılaması amacıyla kuruldu. Proje Ofisimiz; üniversitemize, sanayicimize ve şehrimize kısa, orta ve uzun vadede yüksek katkılar sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.