2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize Dikey Geçiş Sınavı ile yerleşen öğrencilerin e-devlet üzerinden elektronik kayıt işlemleri 09 - 13 Ekim 2020 (23.59) tarihleri arasında, e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden yapılacaktır. Öğrenciler e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini tamamlayabileceklerdir. Bu süre içerisinde e-devlet üzerinden kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar e-devlet üzerinden kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Ayrıca e-devlet kapısı üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin Üniversitemize şahsen gelmelerine gerek yoktur. Kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktıyı alıp yüz yüze eğitimin başladığı tarihte kayıtlı oldukları birimin öğrenci işlerine teslim edeceklerdir.

E devlet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar Üniversitemize şahsen gelmeden e posta yoluyla 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında  ekli dosyada belirtilen şekilde kayıt yaptıracaklardır.

Öğrencilerin intibaklarının yapılabilmesi için transkript ve onaylı ders içeriklerini (Öğrencinin, okuduğu üniversitenin internet adresindeki Bilgi Paketindeki bu bilgilerin güncel olduğunu dilekçe ile beyan etmesi halinde bu belgeler istenmez) kayıt hakkı kazandıkları birimlerin resmi e posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Öğrenciler intibaklarını takip ederek intibakları tamamlandıktan sonra danışmanları ile birlikte derssecme.bilecik.edu.tr adresinden ders seçme işlemlerini yapabileceklerdir.