Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda 3’üncü olma başarısı gösteren Sağlık Yüksekokulu öğrencimiz Nuriye Betül Kurt, antrenörü Alper Bayraktar ve Sağlık Yüksek Okulu Müdür Vekili Yrd. Doç. Dr. Fadime Koçak’la birlikte Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş’ı ziyaret etti.

 

6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen 5. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda +73 kg da tatamiye çıkan Kurt, zorlu maçlar sonucunda turnuvayı 3’üncü sırada tamamladı ve bronz madalya kazandı. Bilecik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü adına katıldığı turnuvada elde ettiği bu başarıyla milli takımın da kapısını aralayan genç sporcu, başarısının ardından üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Kurt’un antrenörü Alper Bayraktar ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdür Vekili Yrd. Doç. Dr. Fadime Koçak da katıldı.

 

Genç sporcumuzun başarısının kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade eden Rektör Taş, benzer başarıların önümüzdeki dönemlerde de devam etmesini diledi. Rektör Taş, Kurt’un antrenörü Alper Bayraktar’ı da başarılarından dolayı tebrik etti.