Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı öğrencilerimiz, Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Muammer Çakı Öğrenci Seramik Yarışması’na damgasını vurdu. Okulumuz 4. sınıf öğrencileri Büşra Ceylan ve Furkan Yümsel serbest dalda birer özel ödül, Umut Çetin Edizel ise endüstriyel dalda özel ödül alırken, şu anda Anadolu Üniversitesinde yüksek lisans yapmakta olan mezunumuz Hüseyin Emre Gülşen, mezuniyet projesinde okulumuzda yapmış olduğu sofra takımıyla endüstriyel dalda özel ödül alarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Ödül alan öğrencileri, hocalarını ve GSTF Dekanı Prof. Dr. Nurgül Özbay’ı makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, yarışmada gösterdikleri başarı nedeniyle kendilerini tebrik etti. Üniversitemizin her alanda başarıyı hedeflediğini, güzel sanatlar alanında kazanılan ödüllerin de kendilerini son derece mutlu ettiğini söyleyen Rektör Taş, üniversitemizi başarıyla temsil ettikleri için öğrencilere teşekkür etti. 

 

11 Mart-30 Nisan Tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya yurt içi ve yurt dışından seramik bölümleri lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik öğrencileri katıldı.  Seçici Kurulu Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ve yurtdışından akademisyenler, alanında uzman sanatçılar ve sektör temsilcilerinden oluşan yarışmada, Serbest, Endüstriyel, Torna ve Çini alanlarında birer başarı ödülü ile 12 özel ödül olmak üzere toplam 16 ödül verildi.

Ödül töreni ve sergi açılışı 30 Nisan'da Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilen yarışmada  Sümeyye Anzerli, Ramazan Öztürk ve Bahattin Ömür isimli 3 öğrencimizin eserleri de sergilemeye değer görüldü. GSTF Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizin büyük bir başarı elde ettiği 11. Uluslararası Muammer Çakı Öğrenci Seramik Yarışması Sergisi 15 Mayıs tarihine kadar görülebilir.