5 kez dünya şampiyonu Milli Sporcu ve Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Üniversitemizin koordinatörlüğünde düzenlenen Yüz Yüze projesine destek vermek için Bilecik’e geldi. Ziyarette motorseverlerin yalnız bırakmadığı Sofuoğlu, Gülümbe Kampüsüne 100 motosikletlik bir konvoyla girdi. Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş’ın makamında ağırladığı Kenan Sofuoğlu, Bilecik Belediyesi’nin katkılarıyla kampüsümüze kazandırılan Öğrenci Kıraathanesi’nin açılışını yaptı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde verdiği konferansta öğrencilerle bir araya gelen Sofuoğlu, daha sonra merkez yemekhanemizde gerçekleşen Yüz Yüze projesi imza törenine katıldı. 

 

İlimizde yaşayan özel gereksinimli çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerine destek olmak amacıyla hayata geçirilecek proje kapsamında, 40 çocuğa yüzme havuzunda hekim kontrolünde, fizyoterapist ve yüzme antrenörleri eşliğinde su içi egzersizler yaptırılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hayata geçirilen Proje; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yönetimi ve Bilişim Sistemleri Kulübünün yürütücülüğünde, Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Raif Zileli’nin koordinatörlüğünde, Bilecik Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünün ortaklığıyla gerçekleştirilecek. 

 

Projenin protokolü, 01.03.2019 tarihinde Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşen törende, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Taş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hatice Dost, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Keskin tarafından imzalandı.