Üniversitemizin fakülte binaları arasında bulunan peyzaj alanı ağaçlandırılmaya devam ediyor. Gülümbe Kampüsü’nün görsel kimliğine katkı sağlamak amacıyla İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Parisa Göker tarafından projelendirilen çalışma, Üniversitemizin yeşil dokusuna sanatsal bir dokunuş niteliği taşıyor.

 

Kampus ağaçlandırma projesi kapsamında, dünyanın farklı coğrafyalarından getirilen ve topiary sanatı ile yeniden şekillendirilen 12 adet Cedrus atlantica 'Glauca', 12 adet Cedrus deodora 'Pendula', 7 adet Taxus baccata 'Pyramidalis', 4 adet Aesculus x carnea, 2 adet Aesculus hippocastanum, yerli ağaç olarak da 16 adet Robinia pseudoacacia, 7 adet Picea pungens, 9 adet Picea abies, 6 Eleagnus angustifolia ve 1 adet Platanus occidentalis ağacının dikimi gerçekleştirildi. Ağaçlandırma çalışmalarına Şeyh Edebali Üniversitesi Anaokulu öğrencilerinin de katılımı sağlandı ve minik öğrencilerin çevre bilinçlerinin gelişmesine katkıda bulunuldu.

 

Ağaçlandırma projesiyle ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Parisa Göker, kampüs yaşamının vazgeçilmez unsurlarından olan ağaçların öğrencilerimizin okul hatıralarında önemli ve güzel bir yeri olacağına inandığını söyledi. Göker, kampüs ağaçlandırma projesinin önümüzde dönemlerde de genişleyerek devam edeceğini ifade etti.