2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize kayıtlar 11 Ağustos 2017’den 16 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden yapılmaktadır. e-Devlet  üzerinden kayıt yapan öğrencilerin bilgileri 1 saat içerisinde öğrenci bilgi sistemine aktarılmaktadır.. Üniversitemizi yeni kazanıp şahsen kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz kayıt işlemleri hakkındaki bilgilere ekli dosyadan ulaşabilirler.

Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler ders seçme işlemlerini 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında derssecme.bilecik.edu.tr adresinden yapabileceklerdir.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım programına yerleştirilen öğrencilerin kayıt olabilmeleri için aşağıda belirtilen özel şartı sağlamaları gerekmektedir. Bu şartı sağlayan öğrenciler şahsen kayıt olabileceklerdir.

Bk. 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. 

Üniversitemizi yeni kazanan öğrencilerimiz liseden geç mezun olacaklarla ilgili açıklamaya ekli dosyadan ulaşabilirler.

Üniversitemizde Lisans programlarını kazanıp bir yıl İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfında öğrenim görmek isteyen öğrencilerden İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı için kesin kayıt hakkı kazananlar 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü www.bilecik.edu.tr ve yd.bilecik.edu.tr adreslerinden duyurulacaktır. İsteğe bağlı ingilizce hazırlık okumak isteyen öğrencilerimiz gerekli bilgilere ekli dosyadan ulaşabilirler.