Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 29 Mayıs 2007 Salı günü 26536 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren 5662 sayılı Kanun’la kurulmuştur.

Bugün gururla, onurla ve daha çok çalışma azmiyle Üniversitemizin 10. yılını tüm Üniversite mensuplarımızla kıvanç içinde kutluyoruz. 10 yıl önce bugün kökleri bu topraklara salınan Üniversitemiz, her geçen yılda gerek akademik ve idari kadro gerekse fiziksel imkânlar noktasında ilerlemeye ve var oluş sebebi olan kalkınmaya sağlayacağı katma değer ile öncelikle ilimize, daha sonra ülkemize ve temelde tüm dünyaya faydalı bir kurum olabilmek adına çalışmaya devam ediyor.

Değer üreten, değer katan ve belki de en önemlisi bilimsel ahlakı ve sorgulamayı bilen bireyler yetiştiren bir kurum olmak adına verdiğimiz bu gayrette her zaman yanımızda olan tüm Bilecik bürokrasisine, Bilecik’te bizimle birlikte daha iyiyi ve daha güzeli hedefleyen tüm Bilecik halkına, ilk günden beri büyük özveri ile çalışan akademik ve idari arkadaşlarımıza ve en önemlisi adımızı ve hedeflerimizi her yerde duyuran değerli öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Daha nice on yıllar sağlıklı, mutlu ve aklın çizdiği yolda ilerlemek ümidiyle.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Senatosu