Üniversitemizin erkek futbol takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Antalya’da düzenlediği Üniversitelerarası 2.Lig Futbol Müsabakalarında ortaya koyduğu futbolla göz doldurdu. Türkiye genelinden 40 üniversite takımının katıldığı organizasyonda mücadele eden Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, grup mücadelelerinde 5 maçının 4’ünü kazandı. Takımımız grubun son maçında Kırklareli Üniversitesini 3-0 yendi ve grubunu 2’nci olarak tamamladı.

 

Organizasyonda; Eskişehir Osmangazi, Burdur Mehmet Akif, Alanya Alaaddin Keykubat, Kırklaeli ve TOBB üniversiteleri ile aynı grupta yer alan takımımız, ilk gün grubun favori takımlarından Burdur Mehmet Akif Üniversitesini müthiş bir oyun sergileyerek 2-1 yendi. İkinci gün Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile karşılaşan temsilcimiz bu müsabakadan da 4-3 galip ayrılmayı bildi. Turnuvanın 3’üncü maçında zorlu rakiplerden Eskişehir Osmangazi Üniversitesine 4-2 mağlup olan takımımız, grup mücadelelerinin dördüncü maçında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesini 7-1 gibi farklı bir skorla yendi. Takımımız son maçında Kırklareli Üniversitesini 3-0’lık net bir skorla mağlup etmeyi başardı. Takımımız bu sonuçlarla grubunu 2’nci sırada tamamladı ve başarılı bir turnuva geçirmiş oldu.

 

Takımın antrenörlüğünü yapan Öğ.Gör. Emre Şenyüzlü, turnuvada iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirterek, "İlk olarak amacımız öğrencilerin kaynaşmasını, üniversitemizin en iyi şekilde temsil edilmesini, takımdaşlık, dostluk, kardeşlik ve üniversite aidiyet duygusunun öğrencilere kazandırılmasını, sporun üniversite öğrencilerinin hayatlarında yer edinmesini sağlamak. Centilmenliğin ve güzel ahlakın aynı zamanda güzel bir spor kültürünün oluşturulmasında katkısı olan bu büyük organizasyona iyi bir şekilde hazırlanarak geldik ve bu emeklerinin karşılığını da turnuvayı 4 galibiyet alarak tamamladık. İlimizi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden ekibimize teşekkür ediyor, sonraki organizasyonlarda başarılar diliyoruz" dedi.

 

40 üniversitenin yer aldığı organizasyonda gösterdiği başarılı performansla grubunu 2’nci olarak tamamlayan erkek futbol takımımız, aynı zamanda tüm takımlar içerisinde de en iyi ikinci takım olarak önemli bir başarıya imza attı.