Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ve Üniversitemizin ev sahipliğinde 12-16 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Türkiye Üniversiteler Arası 2.Lig Basketbol Grup Müsabakaları’ cuma günü gerçekleşen final maçlarıyla sona erdi.

 

Son gün müsabakalarında Bursa Uludağ Üniversitesi İzmir Dokuz Eylül Üniversitesini 77-56, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ni 89-48 ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bursa Teknik Üniversitesi’ni 58-51yendi. Bu sonuçlarla Uludağ Üniversitesi turnuvayı birincilikle tamamlarken, Dokuz Eylül Üniversitesi ikinci, Osmangazi Üniversitesi ise üçüncü oldu.

 

Turnuvada şampiyon olan Bursa Uludağ Üniversitesi’ne kupası Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Faruk URAL tarafından, ikinci olan Dokuz Eylül Üniversitesi’ne kupası Uludağ Üniversitesi Spor Müdürü Kenan UZEL tarafından verildi. Turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Osmangazi Üniversitesi’ne ise kupası Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami ÜNLÜOĞLU ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dursun HAZER tarafından verildi.

 

Teknik Kurul Başkanlığını Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Şube Müdürü ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Battal YILMAZ’ın üstlendiği Türkiye Üniversiteler Arası 2.Lig Basketbol Grup Müsabakaları bu sonuçlarla tamamlanmış oldu.