2019 yılında BEBKA desteğiyle kurulan üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik Merkezi (BŞEÜ-TTO Girişimcilik Merkezi) gençlerin yeni fikirlerini, girişimcilerini desteklemektedir. Bu kapsamda üniversitemiz lisans ve lisansüstü öğrencileri ile Bilecik ilinde bulunan liseli gençlerin yeni girişim, fikir ve buluşlarının katma değer yaratan ürün ya da sürece dönüşmesinde hizmet verilmekte ve bu konularla ilgili kurumlar ile işbirliği gerçekleştirmektedir.
Bu doğrultuda hem BŞEÜ-TTO Girişimcilik Merkezi’nin tanıtılacağı hem de TÜRKPATENT ve MARKA KURUMU tarafından gerçekleştirilecek olan 1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması’na başvuru koşullarının anlatılacağı çevrimiçi bilgilendirme eğitimi düzenlenecektir.
Eğitimde, üniversitemiz Girişimcilik Merkezi’nin verdiği hizmetler ve Patentle Türkiye sloganı ile yapılan yarışma hakkında detaylı bilgiler verilmesinin yanı sıra fikri haklar, buluş, patent ve faydalı model kavramları ile başvuru unsurları anlatılacaktır.
7 Ocak 2021 tarihinde Saat:14:00’de gerçekleşecek olan eğitim ve bilgilendirme etkinliği Üniversitemiz öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül AKPINAR ve Dr. Öğr. Üyesi Gülşah ÇONGUR tarafından verilecektir.
Öğrencilerin, ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesi amacı ile düzenlenecek olan yarışma hakkındaki çevrimiçi bilgilendirme eğitimine siz değerli akademisyen, öğretmen ve öğrencilerimizi bekliyoruz.
Kayıt için aşağıdaki linki tıklayınız.


Etkinlik Başlangıç Tarihi: 07.01.2021
Etkinlik Bitiş Tarihi: 07.01.2021
Saat: 14.00
Yer: Online
Düzenleyen: Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörlüğü
Telefon: (228) 214-1720
E-posta:
Web Adresi: